Forum osiedla przy ulicy Kraszewskiego w Otwocku

Forum Osiedla Otwock Kraszewskiego


#1 2015-12-01 11:35:27

pola

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2015-11-30
Posty: 4
Punktów :   

własna firma

Niezależność od pracodawcy to coś bez czego wielu ludziom ciężko by było żyć.
Wiadomo jak chcesz by ciebie pracodawca szanował najlepiej mieć własną firmę i być na samozatrudnieniu. To zwalnia od lojalek i w każdej chwili możesz przejść do konkurencji. Sorry ale skoro nas traktują jako wyrobników w korporacji to tak samo ich traktujmy.  Niedawno znajoma otwierała własną firmę. Nie jest to jednak takie proste jak obiecywali. Samo ustalenie PKD i PKWiU to już poezja sztuki biurokracji. Zgłaszając się do GUS o udzielenie odpowiedzi jak zakwalifikować naszą usługę dowiadujemy się że odpowiada ona 5 różnie opodatkowanymi numerami PKWiU i co gorsza jednocześnie. Nie chodzi tylko o to że od każdej odpowiedzi inkasują 61,50 zł, ale żeby ich odpowiedź nie ma żadnej mocy prawnej. Skoro usługa przybijania gwoździa to może być zarówno reklama bo na gwoździu powiesić można przecież wszystko, produkcja samolotów, wytwarzanie alkoholu atc. To nic że mówicie iż gwoździa przybijacie do buta, oni napiszą co chcą po to by każdy urząd skarbowy mógł was zniszczyć że źle płacicie podatki. Skoro przybijacie gwoździe a GUS napisał że mogą być to gwoździe przybijane w gorzelni wiec produkujecie alkohol. Skończyły się czasy komuny i interpretacja że co nie jest zabronione jest dozwolone. Teraz liczy się interpretacja prawa, czytaj "co poeta miał na myśli" wymyślając wadliwą klasyfikację PKWiU. Dlatego firma doradcza zawsze ma przyszłość, bo wiadomo że urzędy skarbowe, czy komornicy bezprawnie traktują wyłącznie bezbronnych i słabych. Skoro tak to wiadomo że firmy doradcze zawsze będą potrzebne. Do niedawna firmy doradztwa podatkowego były związane z pracownikami Urzędów Skarbowych lub zwykłymi księgowymi zajmującymi się wypełnianiem ksiąg podatkowych. Jednak teraz coraz częściej mamy do czynienia z firmami działającymi na forum Europejskim. Baza prawników jaką dysponują daje im możliwości monitowania wyroków sądowych w różnych sprawach podatkowych co ułatwia im pracę w oparciu o źle konstruowane prawo podatkowe. Ważne jest też by nasza księgowość i sprawozdawczość była dostosowana do wymogów Unijnych. Z pewnością pomocne w tym będą kursy i szkolenia z zakresu Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej (MSSF).  Prowadzi je SGH wspólnie z EY Academy of Business http://www.academyofbusiness.pl/pl/szko … rsztaty,3/ .

Offline

#2 2016-01-07 16:15:27

Wiki

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2016-01-07
Posty: 2
Punktów :   

Re: własna firma

Pracuję w domu jako freelancerka i jestem zadowolona. Szkolenia jak najbardziej są potrzebne ale myślę, że ważniejszą kwestią jest pozyskiwanie Klientów i zleceń . Ze swojej strony mogę polecić portal http://oferia.pl/zlecenia . Korzystam z niego odkąd zaczęłam pracować na własną rękę.

Offline

#3 2018-12-23 16:25:27

Loho23

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2018-12-23
Posty: 3
Punktów :   

Re: własna firma

Ja własnie zabrałam się za własna firmę i póki co się trochę uczę Zajmuję się głównie paznokciami ale także brwiami, szkolę się korzystając z różnego rodzaju poradników w necie. Np takich jak ten - https://www.poshlashes.com/pl,jak-myc-p … rzesy.html . Myślę, że to bardzo fajna opcja. Mogę polecić każdemu tego typu działalność.

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl